SOUTĚŽNÍ ŘÁD a PROPOZICE

HRACÍ SYSTÉM:ZÁKLADNÍ ČÁST SOUTĚŽE

25.6.2008 12:23 | Josef Vaněk | Základní informace,propozice JMligy přípravek

Základní část JM ligy přípravek sezony 2008/2009

Systém :Doma-venku formou dvojutkání-vždy každý s každým.Starší kategorie hraje na polovinu hřiště,mladší dle pravidel minihokeje. Výsledky se sčítají do celkové tabulky.Tabulka je pro starší i mladší kategorii zvlášť.

Výhra v norm.hr.době 3body,výhra na nájezdy 2body,porážka na nájezdy 1bod a porážka v norm.hr.době 0bodů. O pořadí v tabulce rozhodují: 1.body,2.skóre-brankový poměr,3.vzájemné zápasy,4.počet vstřelených branek.

Doba hry: Hraje se 3x15minut hrubého času(na vyjímku lze skrátit na 3x10minut),přestávka mezi třetinami je minimální.Neprodlužuje se.V případě nerozhodného stavu-vždy nájezdy po třech na obou stranách.Nájezdy vždy začíná domácí mužstvo.

Hraje se dle pravidel minihokeje ČSLH,vyjma níže uvedených odlišností a vyjímek.

Mladší přípravka: JIHOMORAVSKÁ LIGA MLADŠÍCH PŘÍPRAVEK

Start hráčů ročníků 2000 (pokud navštěvuje 2.třídu ZŠ) a mladší.

Hraje se čtyři na čtyři bez vyloučení.Fauly posuzuje rozhodčí a sčítají se každému družstvu.Každý třetí prohřešek znamená trestné střílení(vyjma faulu,kdy soupeř může přímo sám ohrozit branku-solový nájezd,nebo faulu u hrazení:hrubé naražení na mantinel,nebo úmyslný faul bez kotouče),v tomto případě rozhodčí může nařídit tr.střílení okamžitě!V případě,že hráč neustále porušuje pravidla minihokeje,zejména hrubost,může být rozhodčím napomenut,nebo vyloučen do konce utkání!V případě faulu se zraněním,rozhodčí může nařídit proti provinilému mužstvu tr.střílení bez ohledu na počet tr.bodů(faulů) .Oddílu nebudou předchozí prohřešky v tomto případě umazány!Vhazuje se vždy v polovině hřiště!

V utkání se pravidelně střídá caa:po 1,5minutě( střídání signalizuje přerušením hry rozhodčí-bez zastavení časomíry).Formace(čtveřice)mohou být různě přeskládany i během jednotlivých utkání,ale musí vždy pravidelně střídat celá čtveřice!Při hře bez brankáře,takzvané power-play,upozorní trenér mužstva (přes kapitána týmu-označený paskou kolem ramene,nebo písmenem C -rozhodčího při signalizovaném střídání,že mužstvo bude hrát bez brankáře a s jedním hráčem v poli navíc.Mužstvo může vyměnit brankáře za hráče ihned,nebo až v průběhu další hry(po vhození kotouče do hry).O tom kdy se mužstvo rozhodne k výměně a power-play,rozhodují trenéři.Pokud se tak stane ,brankář jakmile opustí hrací plochu,může naskočit pátý hráč do pole.Brankář se však již nesmí vrátit do hry,dokud rozhodčí znovu nepřeruší hru!!!

V základní části soutěže není možno čerpat oddechový čas!

V případě,že z jakéhokoliv důvodu(zranění,zdržování hry,oprava a úprava ledu,konstrukce branek,nebo úprava výstroje brankáře)bude hra ze strany soupeře,nebo i vyšší moci zdržována,má právo oddíl požadovat nastavení času (náhradu za dobu kdy se nehrálo).Požadavek musí být sdělen okamžitě rozhodčímu,který rozhodne,zda se bude nastavovat čas,o jak dlouho,nebo žádost zamítne.Rozhodnutí je plně v rukou rozhodčího a je závazné pro oba soupeře.Žádost o nastavení času lze podat jen v závažných případech(přerušení hry na dobu delší než 2 minuty).O výši nastavení času vždy rozhodne rozhodčí.Oddíly toto musí respektovat.V případě,že jde však o záměrné zdržování těsně před koncem utkání,rozhodčí nařídí nastavení promarněného času.O jeho výši rozhoduje pouze rozhodčí.Takové nesportovní chování ocení rozhodčí zápisem do zápisu o utkání a provozovatel soutěže následně pokutou 200Kč.

Rozhodčí může kdykoliv utkání přerušit,nebo ukončit,pokud shledá nebezpečí v nedostatečně upravené hrací ploše,nebo v případě nepředvídané situace(inzultace kohokoliv v prostoru ledové plochy i celého stadionu),nebo v případě nedostačující pořadatelské službě,případně v jiných závažných důvodech.Pokud přerušené utkání nebude dohráno do 30minut od doby přerušení,o utkání rozhodne dozorčí komise soutěže,dle platného sout.řádu.(Opakování utkání v náhr.termínu,nebo ponechání výsledku v platnosti,případně kontumace jedn.oddílu)

Rozhodčí: Rozhodčí před zahájením hry upozorní trenéry obou soupeřů na citlivost hry a na prohřešky,které bude posuzovat jako nedovolené.V případě stížnosti jednoho se soupeřů na rozhodčího,uvedou do zápisu o utkání tuto skutečnost do poznámek.Rozhodčí v případě vulgárního a fyzického projevu může vykázat i trenéra ,nebo vedoucího týmu(případně jinou osobu u lavičky mužstev)na tribunu.Trenér nese za chování svých hráčů a spolupracovníků zodpovědnost.

Kontumace utkání:Pokud se mužstvo bez předchozí omluvy nedostaví k utkání,kontumuje se utkání ve prospěch soupeře 5:0.(Závažný důvod-onemocnění většiny hráčů apod.-je nutné nahlásit provozovateli minimálně 72hodin před turnajem -utkáním.V případě pozdějšího nahlášení nemusí brát provozovatel na skutečnost zřetel,pokud nebude doloženo lékařským potvrzením-epidemie apod.) Nenastoupení k jednotlivému utkání,nebo odmítnutí k odehrání jednotlivého utkání se kontumuje ve prospěch soupeře 5:0.Pozdní příjezd k utkání:Oddíl,pokud se k zápasu nedostaví nejpozději v čas začátku utkání (musí doložit opoždění-porucha busu,počasí apod.)-v takovém případě mu běží dvacetiminutová lhůta k nástupu k utkání-turnaji,bude utkání -turnaj kontumován 5:0 pro soupeře.(V turnaji každé utkání 5:0,dokud se oddíl nedostaví.)Pokud se oddíl k turnaji utkání nedostaví a pořadatel a provozovatel neobdrží omluvenku od oddílu ještě před zahájením turnaje-utkání (lhůta časová výše),může být oddíl ze soutěže vyloučen!V případě,že jde o prohřešek při jednotlivém utkání -bude oddílu udělena pokuta 1000 Kč a při opakovaném prohřešku bude vyloučen ze soutěže.Oddíl má také povinnost nahradit škodu na přípravu hr.plochy a rozhodčího-max.ve výši 1000 Kč.Pokud oddíl bude k provozovateli soutěže,nebo jinému oddíluJMligy mít pohledávky a ani přes dvě po sobě odeslané upomínky nebudou vyrovnány,může být oddíl vyloučen ze soutěže,nebo mu může být udělěn jiný trest,(odečet bodů v tabulce-nevpuštění do play-off-o odečtení bodů rozhoduje dozorčí komise).Start neoprávněného hráče:kontumace ve prospěch soupeře 5:0.Konfrontace musí být provedena ihned po utkání,nebo v jeho průběhuU hráčů mladší přípravky není směrodatný registrační průkaz(pokud jej nemá),ale datum narození,případně ročník návštěvy ZŠ(Hráč dokládá vysvědčením).Na pozdější konfrontaci již provozovatel nebude brát zřetel. Hráči ročníků 2000,pokud mají reg.průkaz prokazují totožnost jím. Vyjímka je povolena brankářům.Těm může být provozovatelem soutěže povoleno hostování v jiném klubu JM ligy.(bez ohledu na registrační průkaz ). Brankáři ročníků 1999 (pokud navštěvuje 3třídu),2000 a mladší mohou nastupovat za mladší i starší přípravku.Odmítnutí konfrontace=kontumace 5:0 ve prospěch soupeře.Zapomenutím reg.průkazů,vysvědčení atd. se oddíl vystavuje riziku,že v případě pokud soupeř bude trvat na konfrontaci a oddíl nepředloží reg.průkazy,jiné prokazatelné dokumenty nejpozději do ukončení utkání,kontumuje se utkání ve prospěch soupeře/soupeřů v poměru 5:0. Kontumace hrozí také oddílu,jehož trenér,vedoucí mužstva,hráč případně fanoušek napadne střídačku soupeře. V případě,že dojde k fyzickému napadení,utkání bude okamžitě ukončeno a o jeho výsledku a případné kontumaci rozhodne dozorčí komise soutěže.

Soupiska hráčů k dvojutkání zákl.části: Minimální počet hráčů 8+1brankář!!!,maximální 14+2brankáři. V případě malého počtu hráčů -méně než 8+1brankář,může provozovatel udělit oddílu pokutu ve výši 300Kč a v případě opakování prohřešku jejich utkání v kontumovat ve prospěch soupeřů v poměru 0:3.

Zápisy o utkání: Oddíl je povinnen vyplnit zápisy o utkání(formuláře dodává vždy pořadatel),vše podstatné: minuta vstřelené branky,kdo ji vstřelil,případně střeli na branku a zásahy brankářů-výsledek,třetiny.Poznámky-výhrady k utkání(rozhodčí apod.).Toto odeslat elektronickou poštou nejpozději první pracovní den po zkončení dvojutkání,nebo na předepsaných formulářích poštou,do tří prac.dnů po zkončení dvojutkání..Nesplnění této povinnosti,nebo jeho opoždění se trestá pokutou 300Kč,respektivě 150Kč.

Pořadatel:Zajistí bezpečnost hráčů,trenérů,vedoucích mužstva a zapisovatelů a moderátorů turnajů-utkání.V prostorách střídaček a trestných lavic nesmí být nikdo z nepovolaných osob,pořadatel musí zajistit,aby byla zajištěna bezpečnost hráčů a povolených osob na ledě a nesmí nikoho jiného vpustit na ledovou plochu.Pořadatel bude označen pořadatelskou vestou.Pořadatel musí chránit po celou dobu utkání veškeré vchody a prostory pro možný vstup nepovolaných osob na ledovou plochu a případně jim tomu zabránit.Takového člověka vykázat mimo prostory zimního stadionu.Při rizikových utkáních-turnajích je nutné pořadatelskou službu posílit na náklady domácího družstva(pořadatele).V případě,že budou probíhat výtržnosti v hledišti mezi diváky,je povinností pořadatele upozornit mikrofonem(rozhlasem) o možnosti přerušení utkání a zasáhnout sjednat pořádek.Výtržníky vyvézt mimo prostor ZS.V případě nutnosti povolat bezpečnostní agenturu,nebo policii a utkání-turnaj přerušit.Při porušení a zanedbání pořadatelské služby ,hrozí pořadatelskému oddílu pokuta ve výši 500-2000 Kč!!!(O výši rozhoduje dozorčí komise),případně podmíněné,nepodmíněné uzavření domácího hřiště.V případě výtržností hrozí oddílu,ke kterému dané osoby patří pokuta ve výši 500-2000 Kč,v krajním případě také kontumace utkání,nebo odebrání bodů z celkové tabulky.

Pořadatel je povinnen provozovateli odeslat el.poštou nejpozději 24hod.po utkání výsledky utkání(třetin,střelce branek případně jiné statistiky)Nesplnění této povinnosti se oddíl vystavuje pokutě 500Kč!

Starší přípravka:JIHOMORAVSKÁ LIGA STARŠÍCH PŘÍPRAVEK

Start hráčů ročníků 1999(pokud navštěvují 3.třídu ZŠ) a mladší.

Hraje se na polovinu hřiště(po červenou čáru) na šířku-stejně jako v minulé sezoně v play off.Hráči hrají 5 na 5 na hrubý čas 3x15minut(může být na vyjímku zkrácen na 3x10minut),bez vyloučení!Střídá se z laviček ze hřiště,jinak vše stejné jako u mladší přípravky.Vhazování: Po obdrženém gólu v polovině hřiště, při přerušení brankářem vždy v útočném pásmu soupeře,který přerušil hru.

Startovné:

2000 Kč na mužstvo a soutěž.

Pokud má tým v soutěži obě družstva,uhradí na účet provozovatele 4 000 Kč.

Splatnost startovného a kauce je 15.9.2008!

Městský Bruslařský Klub Vyškov,o.s.

Účet: ČSOB 220172381/0300 jako var.symbol uveďte vaše číslo registrace u ČSLH (např. 71211).

V úhradě startovného je zahrnuto: administrativa soutěže-tvorba webových stránek,zpravodajů a vratná kauce 1000 Kč.

Z kauce budou odečítány prohřešky (např. pozdní nahlášení výsledků a statistik atd.)

Zůstatky z loňské kauce se převádějí!

Zde je seznam: HC Žraloci Vyškov 0Kč kauce vyčerpána

HC Dyje Břeclav 200kč převedeno

VSK Technika Brno 300 Kč převedeno

HC Boskovice 350 Kč převedeno

HC Spartak Velká Bíteš 240 Kč převedeno

Oddíly,kterým se převádí vratná kauce,uhradí provozovateli částku sníženou o převod loňské kauce.(např.VSK Technika Brno 3700 Kč).

Veškeré ceny,medaile,poháry,ocenění atd. hradí provozovatel soutěže. Ledovou plochu,pořadatele,zdravotníka,rozhodčího si zajišťuje a hradí každý oddíl samostatně(v rozlosování uveden jako domácí tým).

Oceněna budou všechna družstva v soutěži.

Začátek soutěže: .......... září2008,konec základní části .......... ledna 2009.

Forma nadstavbové části: začátek leden 2009,ukončení JM ligy 2008/2009 nejpozději 15.3.2009.

Ze soutěže se nesestupuje ani nepostupuje (pokud není uvedeno jinak)

Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek